Prečo živý vianočný stromček?

Vianočný stromček je neodmysliteľnou súčasťou týchto čarovných sviatkov. Najväčšia dilema mnohých spočíva práve v otázke výberu toho správneho stromčeka. Uprednostníme rozvoniavajúci a majestátny živý strom alebo zvolíme jeho umelú variantu? Obchodný zástupca spoločnosti Adacom Pavol Kozák vás rozhodne presvedčí, že so živým stromčekom bude mať doma tú najvianočnejšiu atmosféru.

 

Vianoce sa blížia závratným tempom a s nimi aj zaobstarávanie vianočného stromčeka. Prezraďte nám, aký druh je podľa vás najideálnejší?

Sú dve možnosti, buď živý alebo umelý. Dá sa to porovnať s kvetmi. Dajte svojej žene na výročie umelé kvety a uvidíte. Samozrejme živý stromček je najkrajší, pretože každý je jedinečný svojim tvarom, výškou, ale aj vôňou. Zo živých stromčekov je najideálnejšia jedlička a to normandská, ktorá má vynikajúcu vlastnosť. Aj keď vo vykúrených domoch, či bytoch vysychá, ihličie jej neopadá a je stále krásne zelené.

Na čo si pri výbere treba dať pozor a ako sa oň starať, aby vydržal čo najdlhšie?

Myslím si, že každý pri kúpe vidí rozdiel v zdravom a nezdravom stromčeku. Zdravý je krásne zelený, bez žltého či sivého zafarbenia. Koniec koncov, treba sa pozrieť na kmeň stromčeka, či je čerstvý alebo stromček buchnúť kmeňom o podlahu a keď ihličie neopadne, viete, že je zdravý

Aké druhy si môžu zákazníci vybrať u vás a ktorá veľkosť je najobľúbenejšia?

U nás môžu zákazníci nájsť normandské jedličky, ktoré sú najideálnejšie. Dovážame ich priamo z Dánska, kde majú najlepšie podmienky pre svoj rast vďaka priaznivým poveternostným podmienkam. O stromčeky sa počas celej doby starajú profesionáli, ktorí jedličky pravidelne strihajú, hnoja, tvarujú, aby dosiahli želanú symetriu. Čo sa týka veľkosti, treba rozmýšľať, aký vysoký strop máme v obývačke, respektíve v miestnosti, kde stromček chceme mať a ako ho budeme zdobiť. A keďže každý rok predáme všetky stromčeky, neviem Vám odpovedať, aký je najobľúbenejší. Záleží na tom, aký má zákazník vkus.

Živý stromček má predsa len svoju váhu. Aký stojan odporúčate, aby bol počas celých sviatkov bezpečne upevnený?

Je to dobrá otázka, pretože mnoho ľudí si neuvedomuje váhu stromčeka, keď vyberá stojan. Odporúčame masívny kovový stojan, ktorý je ťažký, má veľké rozpätie nôh, tým pádom udrží stromček v stabilnom stave. My ponúkame tento typ s tým, že na stojany máme špeciálneho miestneho dodávateľa. Sú to ručne robené stojany, krásne tvarované a zákazník si môže zvoliť medzi dvomi typmi. S miskou na vodu, alebo bez nej. Ak chceme stromčeku trochu predĺžiť životnosť, tak odporúčame verziu s miskou.

Aký ďalší vianočný sortiment nájdeme vo vašom záhradnom centre?

Okrem vianočných stromčekov ponúkame vianočné aranžmány, ako adventné vence, svietniky, ikebany, vyrobené len z prírodných materiálov. Zákazníkov láka aj neopísateľná vôňa oblátok, ktoré si môžu sami upiecť. V neposlednom rade, každý návštevník vianočných nákupov v našom záhradnom centre určite rád ochutná vianočnú kapustnicu a zahreje sa chutným punčom, ktorý majú od nás grátis ako poďakovanie za dôveru počas celého roka.

MY Žilinské noviny